Poutník

Chůze léčí. Alespoň v mém případě. Nachodil jsem tisíce kilometrů, od krátkých procházek až po cesty čítající mnoho dní. Doma, na gauči, jsem nikdy nic pořádného nevymyslel a žádnou životní svízel nevyřešil. Nejlepší nápady, hudební, literární, textové i životní, mě napadly při chůzi. Koneckonců, jedna z mých knih, Návrat, vznikla na dlouhé cestě z Osvětimi do Brna. Často chodím sám, ale společné putování má častokrát ještě mnohem větší moc. A proto se rád o svůj čas podělím.

Chcete se na chvíli pozastavit, vykročit ven z civilizace, ztišit se a spolu se mnou spíš mlčet než mluvit? Doprovázená cesta, nebo chcete-li pouť (bez náboženského zabarvení), je jemný způsob, jak začít hledat sebe sama uprostřed ruchu světa. Sám jsem nejednu absolvoval, nejde o můj vynález. Například v Praze nabízí tuto službu renomovaný poutník Jan Bím, jemuž se doprovázené poutě staly obživou. Něco podobného můžete zažít se mnou v Brně a okolí, byť nejde o mou hlavní profesi. Tou je tvůrčí činnost spisovatelská, překladatelská a skladatelská.

Během putování nečekejte zázraky, spíš uvědomění vlastního nitra, toho, co v překotném tempu života často zaniká. Nejedná se o psychologické poradenství, psychoterapii či jiné způsoby léčení duševních obtíží. Pokud trpíte psychickými problémy, obraťte se na odborníky. Věnuji vám pouze svůj čas, budu vás doprovázet na cestě k sobě. Jak za to obdarujete vy mě, nechám na vás. Máte-li zájem, napište mi prostřednictvím kontaktního formuláře.