O Adamovi a Evě

1.12.
2022

O Adamovi a Evě

S prvním prosincovým dnem začínám zveřejňovat vybrané kapitoly z knihy Největší tajemství odhaleno aneb Šéf, Junior a Průvan. Kniha je vcelku poprávu zařazena do kategorie Hříšné potěšení a klade si za cíl uvést na pravou míru události, které popisuje Bible. Namísto Boha Otce zde máme moudrého, leč poněkud nepraktického Šéfa, Ježíš se ve skutečnosti jmenuje Junior a jde o Boha v pubertě (14 miliard let je zhruba adekvátní doba, kdy božští synové dospívají do této vývojové fáze), Duch svatý má přízvisko Průvan a jde o ironického glosátora událostí a oficiálního nebeského zpravodaje.

V kapitolách o Adamovi a Evě se nalézáme v situaci, kdy po nepříliš zdařilé epizodě s dinosaury se božská trojice po zhruba 65 miliónech let váhání znovu rozhodla popustit uzdu stvořitelským choutkám. Nejprve Šéf uvedl na svět zvířata, která ovšem nebyla příliš komunikativní a mnoho zábavy nepřinesla – především pubertálnímu Juniorovi. A tak si božský výrostek na otci vymohl inteligentnější stvořenou bytost. Jak to dopadlo, posuďte sami. V úvodu je vždy uveden oficiální Průvanův zápis v Bibli. Následuje popis skutečného průběhu událostí.

Připravil jsem pro vás textovou i audio verzi – vybírejte dle libosti, zdali chcete potěšit svůj zrak či sluch.

Připravte si kávičku, teplou deku a dostatek uklidňujících prostředků. Přeji vám hluboký umělecký zážitek!

Textovou verzi povídky naleznete po kliknutí na další stranu.

Vytisknout nebo sdílet s přáteli a dalšími čtenáři

Pokračujte ve čtení:

123456
Předchozí příspěvek
Následující příspěvek

Novinky přímo do mailu

Chcete-li dostávat novinky a příspěvky v blogu přímo do své schránky, vložte svoji e-mailovou adresu prostřednictvím tohoto formuláře.